stampa | chiudi

Sekretet e aromave tė Hermesit

9/5/2012 9:11:13 AM

Gliko mandarine

nga Brunhilda Ēela


Sekretet e aromave tė Brunhildės Pėr 2 kg mandarina duhen 2 kg sheqer. Nė fillim ziejmė ujin, ē'pojmė mandarinat me njė kruajtėse dhėmbėsh nga ana e kundėrt e bishtit dhe i ziejmė pėr 12 minuta. Kjo pėrsėritet 3 herė, nė kėtė mėnyrė i del e hidhura.

Brenda nė tenxhere hedhim 2 kg sheqer dhe ujė derisa tė mbulohet sheqeri. E lėmė tė ftohet plotėsisht sepse duhet qė mandarinat tė ruajnė formėn e tyre. I ziejmė pėr 15 minuta dhe i lėmė gjithė natėn nė tenxhere, tė nesėrmen e ziejmė pėrsėri deri sa tė lidhet shurupi. Ju bėftė mirė !


* Hermesnews©AllRightsReserved
Ēdo riprodhim i paautorizuar ndėshkohet sipas ligjeve nė fuqi

HermesNews

stampa | chiudi