Video

2/16/2012 9:36:10 AM

16 Shkurt 2012

Pasqyra e shtypit pėr ditėn e sotme

Banneri i rubrikes


Gazeta "Panorama"
VENDIMI/QEVERIA KOMPENSON PAGESAT E LEGALIZIMEVE
Tituj tė tjerė:
- Pėrplasja e shifrave me Policinė/ Prokuroria: Nė vitin 2011 u rritėn vrasjet dhe grabitjet.
- Zhduken me dhjetra persona mes dėborės, helmohen nga gazi studentėt e infermierisė.


Gazeta SHQIPTARE
DRITĖRO AGOLLI: "POLITIKANĖT TUFA UJQISH NĖ DĖBORĖ"
Moti i keq/Ndihma me para, por paratė nuk hahen
Tituj tė tjerė:
- Frashėri: Noli ra nė kurthin e historianit kundėr Skėnderbeut.
- Ndryshon struktura, arsimi fillor me 6 klasa.


Gazeta "MAPO"
UDHĖZIMI I BODES:LLOGARITJA E RE E PAGAVE PĖR ADMINISTRATĖN
Tituj tė tjerė:
- Baraku/Ja pse duhet tė shfuqizohet dėnimi pėr prostitucionin/PS burg dhe pėr klientėt.
- Berisha: Gjuha kineze tė bėhet gjuhė e dytė nė shkolla.


Gazeta "Rilindja Demokratike"
AKSET NACIONALE TĖ GJITHA TĖ KALUESHME
Nishani:Shpėtuam jetė njerėzish nė Kukės, Pukė dhe Dibėr
Tituj tė tjerė:
- 992 milion lekė pėr financimin e bashkėsive fetare
- Topalli nė Shkodėr, operacionet nė zonat e thella tė Vermoshit.


Gazeta "Integrimi"
SITUATA NGA MOTI I KEQ/YLLI MANJANI:NĖ ĒDO RAST, SHTETI ĖSHTĖ PRANĖ QYTETARĖVE
Tituj tė tjerė:
- Drejtori i Pėrgjithshėm i KESH, Ėngjėll Zeqo:KESH do tė garantojė furnizimin me energji elektrike pėr qytetarėt.


Gazeta "Zėri i popullit"
OPOZITA NDIHMA E SOLIDARITET PĖR BANORĖT NĖ ZONAT E IZOLUARA

HermesNews - © 2012

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 125 here